Üretim Tesisimiz

1998 yılında Tekirdağ’da faaliyete başlayan firmamız şu anda tam 17.000 m2 kapalı alanda tam otomasyon sistemiyle üstün kalitede hizmet vermektedir. Uzman ekibimizin desteği ve onaylı malzeme tedariğimizle, sertifikalı üretim tesisimiz tek çatı altında yüksek üretim kapasitesine sahip olup, Türkiye’nin önde gelen gıda fabrikaları arasında yer almaktadır. En yüksek standartlarda gerçekleştirdiğimiz dondurulmuş ve soğuk gıda üretimimiz tüm güvenlik önlemleri göz önünde bulundurularak, istikrarlı ve kusursuz kalitede sürdürülmektedir. Tesisimizi sürekli olarak, en üst teknolojiye uygun olacak şekilde geliştirirken, üretim kapasitemizi de aldığımız talebe göre devamlı olarak artırabilecek potansiyele sahibiz. 

Pek Food olarak FSSC 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası’na layık olup, ürünlerimizin kalite ve güvenliğini taahhüt etmekteyiz. Bu sertifika, ürünlerimizin güvenliğini teyit ederken, dünya çapında güvenli gıda üretim zincirine sahip olduğumuzu da kanıtlamaktadır. 

Bunun yanı sıra, ulusal ve uluslararası alanda geçerliliği olan TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası’nı da portfolyomuza ekledik. Siz değerli müşterilerimize devamlı üretim sağlayabilecek kapasitede olup, mevzuat ve müşterilerimizin talep ettiği mikrobiyolojik, fiziksel ve kimyasal özelliklere uygun ürünlerin, sağlıklı ve kaliteli malzemelerle üretilmesini, depolanmasını ve sevkini sağlayan, yenilikçi yaklaşım düşüncesiyle hareket edip, sürekli gelişim bilincini uygulayan ve tüm bunların sürekliliğini çalışanları ve müşterileriyle beraber gerçekleştirebilen bir kurumuz. 

Öncelikli olarak, insani değerleri her zaman ön planda tutan sorumlu bakış açımızın bir gereği olarak, rutinimizde olan hijyen prosedürlerinin yanı sıra, COVID-19 salgınına karşı da gereken tüm önlemleri almış bulunmaktayız. Bunun sonucunda, Türk Standartları Enstitüsü tarafından COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni almaya uygun görülen bir marka olmayı başardık ve ayrıca, milföy hamuru ve dondurulmuş mantı kapsamında da Türk Standartlarına Uygunluk Belgesine sahibiz.

Yüksek hijyen protokolleri çerçevesinde yürüttüğümüz üretimimiz el değmeden yapılmaktadır. Üretim tesisimiz düzenli olarak dezenfekte edilmekte ve personelimiz uyulması gereken tüm hijyen kurallarına tabi tutulmaktadır. Çevreye olan duyarlılığımız ve sizlerin sağlığına verdiğimiz öncelik sebebiyle, atık miktarımızı en aza indirip, hijyen standartlarımızı ve tedbirlerimizi en üst düzeyde tutarak, güvenilir ve temiz üretim gerçekleştirmekteyiz.

Dondurulmuş ürünlerimizden pizza, milföy hamuru, börek ve mantı tam otomasyon sisteminde el değmeden üretilip, spiral freezer ile hızlı dondurma yöntemi kullanılarak dondurulup paketlenir. Daha sonrasında ise -20 C’de depolanarak, -18 C’de sevk edilmesi hedeflenmektedir. 

Taze etli mantımız tam otomasyon sistem ile el değmeden üretilip, MAP ambalajda paketlenir, pastörizasyon sistemi ile ısıl işlem uygulanır ve bu sayede raf ömrü boyunca tazeliğini korur. Türkiye’deki sayılı pizza tesislerinden birine sahip olan Pek Food, son teknolojiye sahip ve farklı ürün çeşitlerine uyumlu teknik altyapısı ile pazardaki farklılığını ortaya koymaktadır. Diğer ürünlerimizde olduğu gibi pizzalarımız da hamurlarının oluşturulması, içindeki malzemelerin yerleştirilmesi ve şoklanma aşamasına kadar tam otomasyon sistemi ile el değmeden üretilmektedir. 

Ürünlerimizi üretirken kullandığımız malzemeler bizim için çok önemli. Pek Food olarak sizlere her zaman şeffaf içerik sunarken, ürünlerimizin içinde kullandığımız malzemeleri özenle seçiyor ve yıllardır birlikte çalıştığımız onaylı tedarikçilerimizle ilerliyoruz. Üretim tesisimiz kapsamında karkas etlerimizi kendimiz işlerken, kıyma üretimini de kendi çatımız altında gerçekleştirebiliyoruz. Milföy hamuru üretimi, dondurulmuş ve pastörize edilmiş mantı üretimi, dondurulmuş börek çeşitleri ve son olarak da dondurulmuş pizza üretimini tamamen kendi sistemlerimizle kendi tesislerimizde gerçekleştirmekteyiz.

Gelenekselden geleceğe hedefiyle çıktığımız bu yolda; sizleri en güvenilir, sürekli, kaliteli ve lezzetli ürünlerimizle buluşturmak için en iyi teknikleri kullanmaya devam edeceğiz.