Hikayemiz

Medeniyetlerin beşiği, tarihin en değerli coğrafyalarından biri : Mezopotamya. Antik uygarlıkların ilk kez görüldüğü bu bereketli topraklarda atalarımız, ilk defa, 13.000 yıl önce, belki de en kıymetli ekin olan buğday yetiştiriciliğine başlamış ve kendi besinlerini topraktan alabileceklerini farketmişler…

PekFood olarak, geçmişimize ve burada yaşamış medeniyetlerin kültürlerine bakarken, bizden önce gelenlerin ayak izlerini takip ederek, özünü kalite ve kültürel dokulardan alan eşsiz bir yemek deneyimi sunmak için yola çıktık.

Mutfak kültürünün başrol oynadığı bu topraklardan, yerel mutfağımızdan ve aile büyüklerimizin geleneksel reçetelerinden ilham alarak, özenle hazırladığımız unlu mamullerimizin tamamını saf, doğal ve adeta evde yapılmışçasına sizlere sunuyoruz. Değişen zamanın aksine, tariflerimiz hala aynı. PekFood olarak dondurulmuş gıdaya karşı olan algıyı değiştirmekte öncelikli hedeflerimizden. Hiçbir suni koruyucu yada katkı maddesi kullanmadan, taptaze malzemelerle dondurduğumuz gıdalarımızı, yıllardır beraber çalıştığımız, ailemizin birer parçası haline gelen lokal tedarikçilerimizden sağladığımız malzemelerle hazırlıyoruz.

Zaman hepimiz için çok kıymetli. Günümüz kaosunda vakit sıkıntısı çekmeyen neredeyse yok. Fakat bizce bu, gıdanızın kalitesinden ödün vermeniz gerektiği anlamına gelmiyor. Öncelikle Türkiye’nin zengin kültürel mirasını dünya sahnesine çıkarırken, yurtdışından farklı bölgelerin yöresel lezzetlerini de ulaşılabilir hale getirmek belki de en büyük hedefimiz. Sizlere evinizin lezzetini sunarken, yükünüzü hafifletmek ve bir nebze kolaylık sağlamak bizi bu yolculukta her daim motive ediyor. Her ne kadar üretimimizi, üstün teknolojideki tesisimizde gerçekleştiriyor olsakta, emin olmanızı isteriz ki, unlu mamullerimizin tamamı evinizdeki fırınınızdan o an çıkmışçasına lezzetli ve aynı oranda besin değerine sahip.

Sizlere Sunduklarımız / Unlu Mamullerimiz

Sizlere sunduğumuz birbirinden lezzetli unlu mamüllerimizi hazırlarken her daim lezzet ve besleyiciliği ön planda tutuyoruz. Asırlardır, jenerasyondan jenerasyona aktarılan tariflerden yola çıkarak ürettiğimiz, şeffaf içeriğiyle sofralarınızda yer almak için bekleyen unlu mamüllerimizin arasında geleneksel mantı çeşitleri, Antakya böreği gibi yöresel tatlar, milföyler, tatlılar, İtalyan gurme şefimizle birlikte hazırladığımız pizza çeşitlerimiz ve çok daha fazlasına rastlamanız mümkün…