Pek Bi’ Değerli Logo Hikâyemiz…

Hikâyemiz sizlere en orijinal tarifleri en lezzetli şekilde sunmayı kendimize amaç edinerek başladı. Bu yolda dünya mutfağından seçkilerimizle ülkemizin evrensel olmuş ve olmaya aday yöresel zenginliklerini koruyup, bu değerlere sahip çıkmak ve onları kendimizce yorumlamak hikâyemizin konusu oldu. 

Biz hikâyemizin her detayında kendimizi yansıtmak istedik ve işe öncelikli olarak logomuzdan başladık. Pek Food lezzetlerinin en özgün tariflerinden esinlenerek tasarladığımız logo gelenekselliğin ve doğallığın birer yansıması…

Sıcaklığı, içtenliği simgeleyen yazı karakterimiz sadece ismimizi değil karakterimizi de anlatsın istedik. Eğimli çizgimizin temsil ettiği mutluluk ve lezzet yine eğimdeki sağa doğru yükselişle sizlere sunduğumuz ürünlerdeki tutkunun sembolü oldu. Logomuzun kalbi, ürünlerimizden alınan ilk lokmayla birlikte yüzlerde beliren mutluluğun karşılığıydı. 

Kullandığımız lacivert ve mavi tonlar sizlerde yarattığımız güvenin, işimizdeki kararlılığın ve profesyonelliğimizin renk kodlarıydı. Bugün çıktığımız yolculukta sadece lezzetlerimizin değil hikâyemizin de pek bi’ özel olmasını istedik. İşte şimdi varmak istediğimiz yerdeyiz.  

Pek Food.

Pek bi’ güzel oldu…